«Шукаючи квартиру, ми знайшли ідею для стартапу»: як ми створили віртуальну реальність для архітекторів

27.09.2016

«Шукаючи квартиру, ми знайшли ідею для стартапу»: як ми створили віртуальну реальність для архітекторів

Поняття «віртуальної реальності» стало доволі поширеним терміном, яким позначається штучний світ, сконструйований за допомогою комп'ютерних технологій. Не минає, напевно, і тижня, без згадки про VR-проекти в заголовках IT-новин, обіцяючих швидке втілення ідей віртуальної реальності для широкого кола користувачів. При цьому спектр застосування таких технологій напрочуд широкий: від створення іграшок для гіків-геймерів, закінчуючи проектами в галузі медицини, проектування та архітектури.

Наприклад, за допомогою VR-технологій, людина зможе ходити посеред давно зруйнованих споруджень, або навпаки, дивитись на те, яким буде майбутній будинок, знаходитись в ньому ще на стадії проектування. Саме розробкою такого напрямку застосування VR займається команда телеком-акселератору ВДНГ-TECh за підтримки Київстар. Як і навіщо створювати ще одну реальність, і як це допоможе знайти дім власної мрії розповідає засновник проекту Артем Батоговський.

 

Ми допомагаємо архітекторам та дизайнерам інтер’єрів просто та швидко створювати візуалізації у віртуальній реальності. Зазвичай процес візуалізації може займати 3-4 тижні, при цьому, для її створення попередньо необхідно вивчати ігрові движки.  Судячи з наших інтерв’ю з архітекторами, не всі доходять до кінця, а часові витрати доволі рідко виправдовують себе. Ми ж беремо 3D моделі з тих програм, якими вони користуються щодня, та конвертуємо їх у віртуальну реальність. Таким чином архітектори та дизайнери інтер'єрів можуть надати своїм клієнтам своєрідний «тест-драйв» простору, який проектується. Ви можете ходити по власній квартирі, оцінити масштаби, відчути атмосферу ще до того, як все це буде побудовано!

 

 

Наша цільова аудиторія — це архітектори та дизайнери інтер’єрів. Віртуальна реальність стає все більш і більш популярною, тому ми віримо, що невдовзі використання подібних технологій стане буденністю.

Для кожної людини рішення, пов’язані з її домом, — важливі. А для вас? Нам дуже хочеться, аби всі люди мали можливість перевірити, чи буде їм комфортно та затишно у майбутній оселі, впевнитись, що це буде дійсно дім мрії, ще до того, як житловий комплекс буде завершений або буде прийнято остаточне рішення про редизайн. Саме таку можливість надає використання технологій віртуальної реальності.

Ми з дружиною та кофаундером проекту шукали квартиру в довгострокову оренду. Впевненні, більшість зтикалась з подібною історією. Ми дивились фото в інтернеті, приїжджали на місце і бачили зовсім іншу картину. Ходили на оглядини десятки разів, витратили на це безліч часу, але врешті зупинились на оптимальному варіанті. Звісно, він був не ідеальний, трохи не такий, як хотілось, але з нас було досить, ми просто втомились шукати. Це доволі типова історія, тому ми вирішили, що необхідно щось змінити. Хотілося, аби люди могли віддалено перебирати багато варіантів та жити саме там, де хочеться, де буде комфортно. Ми зібрали команду, пішли на хакатон, провели інтерв’ю з потенційними клієнтами і… зробити півот. І потім ще декілька. Проте основна ідея залишалась незміною — створити простий та зручний у використанні інструмент, за допомогою якого можна візуалізувати архітектурні та дизайнерські плани.

 

 

В нашій команді на сьогодні 2 засновники, 4 програмісти, 2 людини, які допомагають нам із процесами, які ще не автоматизовані, дизайнер, SEO-спеціаліст та два спеціалісти з побудови алгоритмів.

Зараз ми працюємо з клієнтами з Лондону, України, Данії, Турції, один з них входить до європейського топ-10 забудовників. Радує те, що вони повертаються до нас знов,  роблять повторні замовлення. Це свідчить про те, що продукт затребуваний. Ми хотіли б надавати такий сервіс та економити час значно більшій кількості людей, тому в наших планах підняття інвестицій та повна автоматизація продукту. В майбутньому тисячі архітекторів зможуть одночасно використовувати наші технології, швидко отримувати результат та спрощувати робочий процес. Це надихає!