Весь будинок у вашому смартфоні – платформа, що зробить ваш будинок розумним від Fora.One

25.09.2017

Весь будинок у вашому смартфоні – платформа, що зробить ваш будинок розумним від Fora.One

За статистикою, до 2020 року кількість розумних девайсів, які взаємодіють між собою, досягне 20,1 млрд. Всі ці пристрої розроблено різними виробниками, тому вони мають особливі умови інтеграції один з одним. Стартап-резидент Radar Tech створив платформу IoT, яка «вчить» співпрацювати між собою речі з різними протоколами взаємодії, та створює єдину зручну розумну систему управління будинком.

Ідея стартапу - сервіс, який робить «розумною» домашню техніку та об'єднує її управління в одному додатку на смартфоні, ПК або планшеті. Його співзасновниками стали технічний спеціаліст з IoT Сергій Савченко, продакт-менеджер Руслан Прилипко та розробник програмного забезпечення Ельвіра Мірошниченко.

 

Напевно, кожен з нас, виходячи з дому, хоч один раз замислювався, чи вимкнув він праску, воду чи світло. Раніше, щоб вирішити ці питання, потрібно було повернутися та самому переконатися в тому, що все добре. Але з розвитком технологій кожна людина зможе керувати роботою своєї домашньої техніки, незалежно від того, буде це система безпеки, камера спостереження, бойлер, кондиціонер або просто лампочка прямо з додатку власного смартфону.

Проблема, яку вирішує стартап Fora.One: навчити техніку від різних виробників «говорити однією мовою». Творці проекту називають свій проект «Вавилонська рибка», за прикладом вигаданої істоти з твору Дугласа Адамса «Автостопом по галактиці». У культовій книзі рибка, вміщена у вухо, надавала можливість розуміти будь-яку мову у Всесвіті.

Таким чином, купуючи для свого розумного будинку рішення від Philips, Apple, Xiaomi або інших виробників, вам не потрібно витрачати час на пошук інструментів для керування  кожною з цих систем окремо. Fora.One об'єднує розрізнені системи та предмети в одне ціле.

Система дозволяє керувати домашніми пристроями з будь-якої точки світу. Наприклад, ви зможете задіяти робот-пилосос, щоб він прибрав квартиру до вашого приходу та ввімкнути кондиціонер. Сервіс також буде аналізувати ваші дані споживання електрики, що допоможе контролювати витрати та економити.

 

 

Система буде настільки простою у використанні, що користувач зможе самостійно під'єднати до системи розумні домашні прилади. За словами стартаперів, стартовий набір для перетворення свого помешкання в розумне можна буде придбати всього за 2,5 тис. грн.

«Базовий набір для забезпечення безпеки можна купити в магазині. Розумна розетка, датчик руху, датчик відкриття вікна. Можна почати будувати свій розумний будинок з цього набору»

Руслан Прилипко,

Co-founder & product owner Fora.One

 

За словами Костянтина Андрусенко, ментора стартапу, у творців Fora.One є достатньо досвіду для створення технологічних продуктів та всі шанси на запуск спільного продукту з Київстар.

Більше того, мобільний оператор невпинно створює всі умови та ділиться наявними ресурсами для сумісного розвитку перспективних інноваційних стартапів в сфері IOT.

 

«Це необхідно задля створення нових End-to-End продуктів та послуг, що відповідають новим потребам клієнтів та допомагають зробити їх бізнес максимально ефективним»

Євген Кражан,

директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку.