Стартапи
Challenger AI accelerator
СИТУАЦІЯ

Challenger AI — це міжнародна акселераційна програма сфокусованв на стартапах у сфері цифрових технологій, штучного інтелекту та машинного навчання. Програма реалізується компаніями CIVITTA та Radar Tech Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонії, за рахунок коштів спрямованих на гуманітарну допомогу та розвиток співпраці та має на меті розвивати інновації в Україні та на міжнародному рівні. Challenger AI був запущений в грудні 2021 року. Метою проєкту було відібрати до 10 команд на 3-х місячне безкоштовне навчання зі спікерами топових компаній у сфері AI, менторством від міжнародних експертів та нетворкінгом з інвесторами та венчурними фондами.

ПІДХІД

Запуск програми стартував з промо-заходів: двох Ідеатонів з вирішенням реальних кейсів від компаній-партнерів МХП, ПУМБ та SoftServe. Однак в лютому 2022 року реалізація програми була поставлена на паузу через початок повномасштабної війни росії проти України.

Попри труднощі, організатори вирішили перезапустити акселераційну програму у вересні 2022 року. Зі 112 заявок на участь, 25 були відібрані для пре-акселераційного bootcamp який складався з воркшопу з презентації, п’яти менторських сесій з для кожної команди та пітчингу перед журіі. Для участі в акселераторі журі звертало увагу на наявність або заплановану інтеграцію AI/ML цифрових рішень в продукт, стадію продукту: MVP/демо, команду з 2-3 осіб, потенціал стати “єдиногором” та перспективу значного соціального впливу. Фінально було відібрано 8 стартап-команд для участі в Challenger AI.

За 3 місяці інтенсивної онлайн-програми команди відвідали 13 воркшопів, 2 презентаційні зустрічі з інвесторами та представниками корпорацій та більше 15 годин зустрічей з персональним ментором. Менторами та тренерами стали представники провідних міжнародних компаній та стартапів: Cambridge Innovation Center, NVIDIA, Reface, SoftServe, Fuelfinance, and Change Ventures.

Фіналом акселераційної програми став Демо День у Києві, під час якого CEO стартапів презентували інноваційні рішення перед журі, інвесторами та гостями.

РЕЗУЛЬТАТ
112 заявок на участь в акселерації;
13 проведених сесій під час акселераційної програми;
8 фіналістів акселерації;
2 стартапи були відібрані для участі в акселераторах від наших партнерів з NVIDIA та Intel.